انتخاب برگه

برای خرید آسانسور کارگاهی نکات مختلفی را باید رعایت کرد که در این مقاله به 8 مورد مختلف آن میپردازیم.

نکته 1 استانداردهای آسانسور کارگاهی

این نکته بسیار مهم میباشد و آن داشتن استانداردهای لازم برای آسانسور کارگاهی میباشد و آسانسوری را که خریداری میکنید باید استانداردهای لازم مثل استانداردهای بین المللی، استاندارد ملی ایران شماره 1-6303 ، داشتن کابین و ابعاد استاندارد که تمام فلز باشد ، ظرفیت استاندارد و موارد دیگر…

برای اطلاع کامل از استانداردها میتوانید با شماره 73048-021 تماس بگیرید.

نکته 2 کاربری

قبل از اقدام به خرید آسانسور نوع کاربری و مورد استفاده آن را مشخص کنید و با توجه به نیازتان اقدام به خرید کنید و قبل از خرید حتما باید نوع آسانسور، ظرفیت و ارتفاع آن را مشخص کنید.

 

آسانسور کارگاهی

 

نکته 3 برند

برند آسانسور کارگاهی یکی از مهمترین عوامل انتخاب آسانسور کارگاهی میباشد. برند های مطرح مختلفی وجود دارد مثل Alimac ، SCM ، XCMG و…

برندهای مطرح از کیفیت و دوام بیشتری نسبت به برندهای معمول برخوردار است ولی قیمت بالاتری نسبت به آسانسورهای کارگاهی معمول دارد اما در دراز مدت قیمت آن با توجه به کارایی و کیفیت آن جبران میشود.

نکته 4 صرفه جویی در مصرف انرژی

در آسانسورهای کارگاهی جدید با توجه به پیشرفت های این حوزه جزئیات مهم و جدیدی به آن اضافه شده که به دو مورد آن میپردازیم.

1- استفاده از گیربکس های حلزونی در ساخت آسانسور کارگاهی

2- استفاده از قفسه کابین سبکتر و در عین حال محکم تر

استفاده از موارد بالا باعث میشود که مصرف انرژی به شکل قابل توجهی کاهش یابد و طول عمر مفید آسانسور افزایش یابد.

نکته 5 قطعات

آسانسورهای کارگاهی پکیج دارای قطعات بسیار محکم و با کیفیتی میباشند اما اگر از آسانسورهای کارگاهی پکیج استفاده نمیکنید باید قطعاتی که در آسانسور استفاده میکنیداز کیفیت بالا و دوام زیادی برخوردار باشد و این کار بعث طولانی شدن عمر دستگاه شما میشود. این کار باعث میشود در 3 دلیل مختلف به شما سود رسانی کند.

1- قطعات خوب و بادوام باعث افزایش عمر دستگاه شما و استفاده طولانی مدت از آن میشود.

2- به دلیل قطعات با کیفیت ، آسانسور کارگاهی کمتر به سرویس نیاز خواهد داشت.

3- به دلیل عدم خرابی ، پروژه شما با قدرت به کار ادامه خواهد داد و روند کار عقب نخواهد افتاد.

 

آسانسور کارگاهی

 

نکته 6 نصب آسانسور کارگاهی و خدمات پس از فروش

بدون شک مهترین نکته در بین تمام این نکات نصب و راه اندازی و نحوه نصب و راه اندازی آسانسور کارگاهی و همجنین خدمات پس از فروش آن میباشد. حتما از شرکتی خرید آسانسور را انجام دهید که دارای خدمات پس از فروش قوی و همچنین نمونه کار مشابه در رزومه خود داشته باشد.

محصول شما هرچقدر هم با کیفیت باشد اگر درست نصب و راه اندازی نشده باشد از نهایت کیفیت آن نمیتوانیم استفاده کنیم  و طراحی آسانسور در نحوه نصب آن بسیار مهم میباشد .

نصب آسانسور به دو شکل کلی قابل اجراست شکل اول این که به چاهک نیاز داشته باشد و در راه اندازی و نصب آن از چاهک استفاده شود. شکل دوم این که روی نمای ساختمان نصب و راه اندازی میشود.

 

شاید این مطلب را هم بپسندید: آسانسور حمل بار

نکته 7 قیمت خرید آسانسور کارگاهی

عوامل زیادی در قیمت خرید آسانسور کارگاهی تاثیرگذار میباشد که میتوان به نوع برندی که انتخاب میکنید و وضعیت قیمت دلار و یورو و همچنین عوامل دیگری مث ظرفیت باری ، سرعت حرکت، ارتفاع و تعداد توقف ، تعداد موتور ، ابعاد کابین ، تابلو برق ، تناژ آسانسور کارگاهی و… میباشد.

اگر میخواهید خریدی معقول و قابل قبول داشته باشید اول مقدار تناژ ، ارتفاع و نوع آسانسور خود را مشخص کنید و با هدف پیش بروید.

 

آسانسور کارگاهی

 

نکته 8 دلایل اختلاف قیمت

اختلاف قیمت در آسانسور کارگاهی به دلایل مختلفی بستگی دارد که به 3 مورد آن میپردازیم.

یک این که تعداد موتورهای به کار رفته چقدر و چند عدد میباشد و به همین دلیل است که میگوییم اول باید ظرفیت آسانسور خود را مشخص کنید هرچقد ظرفیت بیشتری باشد تعداد موتور بیشتری میخواهد.

دلیل دوم ابعاد کابین ، نوع گیربکس و پاراشوت میباشد.

دلیل سوم سال ساخت و نوع برند مورد استفاده میباشد که در قیمت آسانسور کارگاهی تاثیر گذار خواهد بود. هرچه برند مورد استفاده شما مطرح تر و دارای رزومه قوی تری باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود.

نکته 9 سرویس و نگهداری

با توجه به شرایط کارگاه های ساختمانی سرویس و نگهداری آسانسور کارگاهی اهمیت بسیار زیاد و مهمی دارد و باید به توجه زیادی شود سعی کنید همیشه کابین آسانسور را تمییز کنید و آن را تمیز نگه دارید و همچنین جایی که موتور آسانسور نصب شده را سعی کنید عاری از گرد و خاک کثیفی باشد تا ماکزیمم کارایی را داشته باشد و کمتر به سرویس آسانسور نیاز داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره سرویس میتوانید صفحه سرویس آسانسور را مطالعه کنید.

 

آسانسور کارگاهی

 

نکته 10 آسانسور کارگاهی آلیماک

مطرح ترین برند موجود در بازار آسانسور آلیماک میباشد ولی دارای قیمت بسیار بالایی میباشد که استفاده از آن خیلی پیشنهاد نمیشود در بازار نیز آسانسورهای کارگاهی وجود دارد که هم کیفیت آسانسور گارکاهی آلیماک میباشد ولی از لحاظ قیمتی خیلی به صرفه تر و مناسب تر میباشد. این آسانسور ها ویژگی های برتری نسبت به آسانسور آلیماک دارند که میتوان به

حرکت نرم و بدون شک ، صرفه جویی در مصرف برق ، استفاده از بهترین و مقاوم ترین متریال ها ، ابعاد بزرگ کابین ، سرعت بالا اشاره کرد.

 

برای گرفتن قیمت ، مشاوره رایگان و به دست آوردن اطلاعات کافی و مشاوره رایگان با شماره 73048-021 تماس بگیرید.

شرکت آسانسور آتیس آماده عقد قرارداد با مهندسین و کارفرمایان محترم میباشد.