مهمترین عامل در تعیین قیمت آسانسور ظرفیت آسانسور و نوع و جنس و برند لوازم تشکیل دهنده آن می باشد پس قیمت آسانسور را می توان بر اساس ظرفیت آسانسور در نظر گرفت.
بر اساس روند بازار و نیز تجربه ما در این زمینه فکر می کنیم قیمت آسانسور 1403 نیز با یک شیب صعودی همراه خواهد بود.

قیمت آسانسور 1401

 

برای دریافت آخرین قیمت و همچنین مشاوره رایگان با شماره 73048-021 تماس بگیرید.

 

قیمت آسانسور 1401

عوامل موثر در قیمت آسانسور

عوامل متعددی در قیمت آسانسور تاثیرگذار هستند. یکی از این فاکتورها انتخاب نوع آسانسور با توجه به کاربری ساختمان بوده که در زیر آمده است:

 آسانسور گیرلس‌

آسانسور کششی گیرلس بدون موتورخانه است.‌ موتور این آسانسور درون چاهک قرار دارد و جایگزین بسیار مناسبی برای آسانسورهای قدیمی محسوب می‌شود. نصب سریع و راحت، دسترسی آسان، قطعات کم حجم، پایین آوردن مصرف برق و سازگاری با محیط زیست از مزایای این آسانسور است. این آسانسور را می‌توان برای ساختمان‌های کوتاه و نیمه مرتفع استفاده کرد‌. سرعت این موتورها ۱.۷ تا ۲.۵ متر بر ثانیه بوده و حداکثر مسافت قابل پیمایش آن‌ها ۷۶ متر و حداکثر وزن قابل تحمل آن‌ها ۱۳ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم است‌. آسانسورهای گیرلس بدون گیر بکس هستند که سرعت آن‌ به ۲.۵۳ متر بر ثانیه هم می‌رسد. یک سر سیم بکسل به بالای کابین آسانسور متصل و به دور فلکه برای برای حرکت دادن پیچیده شده و سر دیگر آن هم به وزنه برای تعادل و ثبات سیستم مکانیکی اتصال دارد. اگر می‌خواهید درباره قیمت آسانسورهای کششی بدانید، باید گفت که به طور کلی قیمت آسانسورهای گیربکس‌دار نسبت به آسانسورهای گیرلس پایین‌تر است‌.

آسانسورهای هیدرولیکی

آسانسورهای هیدرولیکی با نیروی روغن کار کرده و عاملی که نیروی محرکه را تامین می‌کند، جک و پاوریونیت است. عملکرد این آسانسورها به نحوی است که با تحت فشار قرار دادن روغن، نیروی رانشی ایجاد شده و سپس این نیرو به جک‌های هیدرولیکی منتقل شده و همین عامل باعث حرکت آسانسور می‌شود. سیستم محرکه این آسانسورها به صورت مستقیم و غیر مستقیم است‌. در سیستم برای جابجایی کابین، جک به صورت مستقیم به یوک کابین متصل شده و در سیستم غیر مستقیم، جک از طریق حرکت سیم بکسل متصل به یوک کابین باعث جابجایی می‌شود. نکته مثبت این آسانسور این است که ایمنی بالایی دارد و این کاهش خطر به علت استفاده از جک است.

مقایسه قیمت آسانسور 1401

قیمت این نوع آسانسور بر اساس ظرفیت، ابعاد، تعداد توقف، نوع قطعات و این‌ چنین مواردی مشخص می‌‌شود. از این آسانسورها در صورتی می‌توان استفاده کرد که فضای کافی وجود نداشته باشد‌. آسانسورهای هیدرولیکی در پارکینگ‌های طبقاتی کوچک و بزرگ، ساختمان‌های مسکونی دو تا پنج طبقه، بیمارستان‌های کوچک، کلینیک‌ها، و آسانسورهای خانگی که با برق تک فاز و سه فاز کار می‌کنند، کاربرد دارند. این آسانسورها نسبت به انواع گیربکسی و گیرلسی قیمت این کم‌تری دارد.

قطعات مورد استفاده در آسانسور

هر آسانسور دارای قطعات و تجهیزات مورد نیاز  است که هر کدام از این قطعات قیمت متفاوتی دارند که روی قیمت آسانسور تاثیرگذار بوده و قیمت این قطعات با توجه به کیفیت آن‌ها متفاوت است. کیفیت بالای قطعات باعث بالا رفتن طول عمر، عملکرد بهتر آسانسور، ایمنی بالاتر و همچنین هزینه بالاتر آسانسور می‌شود. از قطعات آسانسور می‌توان به تابلو برق سه فاز، تراولینگ کابل، جعبه رویزیون، وزن تعادل، سیم بکسل، قلاب سر بکسل، ریل راهنما، تاب فرمان، پشت بند، انکودر، لقمه، براکت، فلکه، پاراشوت، قفل درب لولایی، مگنت در بازکن برقی، آرام بند، کرپی سیم‌ بکسل و لاستیک زیر موتور اشاره کرد. به طور مثال می‌توان گفت درب اتوماتیک آسانسور از درب غیر اتوماتیک آن بالاتر است.  یکی از قطعات مهم آسانسور که در قیمت کلی آن تاثیر دارد، موتور آسانسور است. قیمت موتور آسانسور  نسبت یه کیفیت و  قدرت موتور تغییر می‌کند. در بین انواع موتور آسانسور موتور گیربکسی آن از همه قیمت مناسب‌تری دارد. یکی دیگر از قطعات مهم آسانسور ریل آن است که در عملکرد آسانسور نقش بهینه‌ای دارد. هرچقدر ریل آسانسور باکیفیت‌تر باشد، هزینه بالاتری برای خرید آسانسور باید پرداخت کنید. قیمت تمامی قطعات آسانسور روی قیمت کلی آن تاثیرگذار است. شما با خرید آسانسور باکیفیت و با قیمت بالاتر قطعات در واقع یک سرمایه گذاری انجام داده‌اید. چرا که دیگر نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات ندارید.

هزینه نصب آسانسور و اکیپ نصب آن

به دلیل این‌که عوامل مهمی در هزینه نصب آسانسور تاثیر دارند، اکیپ نصب آسانسور بدون بررسی دقیق شرایط ساختمان شما، قیمتی را ارائه نمی‌دهند. از این جهت در این مورد قیمت نصب آسانسور به صورت حدودی تعیین می‌شود. هر آسانسور یک مابین، یک وزنه تعادل و یک‌ چاه آسانسور دارد  که برای جابجایی افراد، بار و قطعات و تخت‌ها در بیمارستان‌ها استفاده می‌‌شود. در صورتی که تیم نصب بخواهند ساختمان را در هنگام ساخت برای نصب آسانسور آماده کند و فضای مورد نیاز ایجاد شود. این فضا سه بخش دارد که شامل فضا در مقطع افقی، فضا در مقطع عمودی و فضای مورد نیاز موتورخانه است. نیروی مورد نیاز برای به حرکت درآمدن آسانسور از طریق موتورخانه باید تامین شود. به علت آلودگی صوتی زیادی که موتور آسانسور ایجاد می‌کند، می‌بایست آن را در پست‌ترین قسمت آسانسور قرار داد. طرح و اجرای طرح برای به حرکت درآمدن آسانسور باعث افزایش دستمزد تیم نصب می‌شود. همچنین با رعایت اصول ایمنی اجرت نصب آسانسور نیز بالاتر می‌رود. اگر از تیم حرفه‌ای نصب آسانسور کمک بگیرید، جان مسافران آسانسور حفظ شده و با خیال راحت می‌توانید از آسانسور استفاده کنید. قرار داد بستن با یک تیم حرفه‌‌ای نصب آسانسور علاوه بر این‌که سرعت نصب آسانسور کاهش می‌یابد، باعث کاهش هزینه آسانسور می‌شود. اگر بخواهید آسانسور را در ساختمان‌های قدیمی نصب کنید، به دلیل نیاز به تعمیرات لوله‌ها هزینه نصب آسانسور بالاتر می‌رود.

هزینه جانبی آسانسور

علاوه بر موارد گفته شده موارد زیر نیز در تعیین قیمت آسانسور نقش دارد:

  • نگهداری و سرویس آسانسور: هزینه تعمیر و نگهداری هم به تعداد طبقات ساختمان بستگی دارد. با افزایش این طبقات هزینه تعمیر و نگهداری نیز افزایش می‌یابد. همچنین فاصله طبقات، سال ساخت ساختمان، معمولی یا لاکچری بودن ساختمان نیز در این هزینه تاثیرگذار است.
  • اعتبار شرکت: در صورتی که آسانسورها را از شرکت‌های معتبری خریداری کنید، می‌بایست هزینه بیش‌تری پرداخت شود.
  • عضویت شرکت در سندیکای آسانسور: در صورتی که شرکتی معتبر عضویت در سندیکای را داشته باشد، برای خرید آسانسور باید هزینه بیش‌تری پرداخت کنید.
  • سابقه کار شرکت: شرکت آتیس یکی از شرکت‌های معتبر تولید و نصب آسانسور در ایران است که سابقه طولانی و دراز مدتی در این زمینه دارد. شاید تصور کنید خرید آسانسور از چنین شرکت‌هایی با پرداخت هزینه زیادی امکان پذیر است. در صورتی که چنین نیست. شما می‌توانید آسانسور را با قیمت مناسب از این شرکت‌ها تهیه کنید‌.
  • قیمت مناسب و رقابتی: معتبرترین شرکت‌ها با یک اختلاف قیمت معقول، آسانسورهای خود را ارائه می‌‌دهند. شما می‌توانید قیمت آسانسور در چنین شرکت‌هایی را با سایر شرکت‌ها مقایسه کرده و سپس خرید خود را انجام دهید.
  • داشتن تیم فنی مهندسی و طراحی آسانسور: در صورتی که آسانسور توسط تیم حرفه‌ای طراحی و نصب شود، امنیت مسافران آسانسور تامین شده و به مراتب هزینه آن بالاتر است.

 

قیمت آسانسور 1401 و سرویس آسانسور

قیمت آسانسور 1403

برای سازندگان ساختمان و نصابان آسانسور قیمت تمام شده آسانسور یکی از مهمترین چیز هاست. قطعات آسانسور در سال های اخر روند صعودی پیدا کرده اند. ظرفیت آسانسور در تعیین قیمت آن اساسی ترین آیتم است.

یکی دیگر از آیتم های محاسبه ی قیمت آسانسور تعداد توقف های آن است و این نکته قابل توجه است که هر چه تعداد توقف های آسانسور بیشتر باشد تعداد درب،ریل،متراژ سیم بکسل ، متراژتراول کابل و سایر موارد افزایش پیدا میکند و قیمت پکیج آسانسور بیشتر می شود.

قطعات زیادی در آسانسور به کار رفته است که همگی با هم در ارتباط هستند. و بهای آسانسور با مقدار ظرفیت آن محاسبه می شود تمامی آسانسور ها از ظرفیت 4 تا 21 نفره ساخته میشوند.

یکی از نکات حائز اهمیت این است که هرچه ظرفیت آسانسور بیشتر باشد قیمت تمام شده آن بیشتر میشود بهترین موتور برای ظرفیت 4 نفره 5.5 kw است تا با سرعت بالاتری پردازش را انجام دهد.

آسانسور های 7 توقف با ظرفیت 4 الی 6 نفره ساخته میشوند و میزان ترافیک افراد هم مهمترین ملاک را داراست اگر ترافیک بیشتر باشد باید ظرفیت بالاتری برای آسانسور در نظر گرفته شود.

قیمت آسانسور

 

 

مشاوره قبل از خرید آسانسور 1403

بهترین راه برای خرید آسانسور این است که با یک شرکت معتبر آسانسور مشورت کنید. در این زمینه شرکت های بسیار زیادی مشغول به فعالیت هستند.

که با بازدید کارشناس ابعاد ساختمان، ظرفیت بهترین آسانسوری که میتوان در ساختمان استفاده کرد به خریدار پیشنهاد می دهند و بهترین متریال را با توجه به نیاز مشتری به ایشان ارائه میکنند.

و بعد از تایید مشتری ثبت درخواست انجام می گیرد و پیش فاکتور برای ایشان ارسال می شود و پس از طی کردن یک پروسه در نهایت به نصب و راه اندازی آسانسور منجر می شود. اولین مرحله در خدمات آسانسور فروش است.

قیمت آسانسور 1401

استفاده از برند ها در قطعات آسانسور و خدمات پشتیبانی اهمیت بسیار بالایی دارد. پس از فرایند نصب و راه اندازی باید سرویس و نگهداری آسانسور به طور منظم و مداوم در زمان مشخص انجام شود.

یکی دیگر از مهمترین موضوعات در خرید آسانسور، تضمین کیفیت و گرانتی خدمات است. اغلب شرکت ها خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر را پس از اجرای کار به مشتریان خود ارائه میکنند. مشتری مداری و رضایت داشتن مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی وقتی مشتریان از کار شما رضایت داشته باشند به کسب و کار شما رونق می بخشند و باعث بازدهی بیشتر میشوند. رضایت مشتریان یکی از اصلی ترین موارد در بالابردن اعتبار شرکت است.

پیشنهاد میشود که از شرکت های معتبر که دارای رزومه و سابقه ای درخشان در این حوزه هستند قطعات آسانسور را خرید کنید. اغلب شرکت های آسانسوری خدماتی مثل تعمیر موتور آسانسور و سایر خدمات را انجام می دهند.

مشاوره قیمت آسانسور 1401

 

قیمت آسانسور صنعتی چقدر است؟

یکی از مهم ‌ترین تجهیزات برای کارخانه و کارگاه ها و به طور کلی ساختمان های چند طبقه آسانسور صنعتی می باشد. این دستگاه جهت حمل و انتقال اجسام سنگین از یک سطح به سطح دیگری مورد استفاده قرار می ‌گیرد. آسانسورهای صنعتی که از سوی شرکت آتیس طراحی و ساخته می ‌شوند؛ همگی تمام مکانیزه و پیشرفته می باشند و تمامی استانداردهای صنعت آسانسور در آن ها لحاظ شده است. اما قطعا در کنار این ویژگی ‌ها چیزی که برای کارفرمایان اهمیت دارد؛ قیمت آسانسور صنعتی است که به همین دلیل لازم دانستیم در این مقاله به طور کامل به موضوع قیمت آسانسور صنعتی بپردازیم تا هرگونه سوالی در ذهن دارید را برطرف نماییم.

قیمت آسانسور صنعتی

قیمت آسانسور صنعتی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت آسانسور صنعتی مانند هر دستگاه دیگری به عوامل متعددی بستگی دارد و بسته به آن‌ ها دارای نرخ و هزینه ‌های متفاوتی می ‌باشد. به طور مثال: نوع آسانسور، نوع و برند قطعات آسانسور، ابعاد آسانسور، ظرفیت آسانسور، ارتفاع ساختمان، تعداد ایستگاه های ساختمان و … بر روی قیمت آسانسور صنعتی تاثیر می‌ گذارد. در ادامه به طور شفاف تر به این موضوع پرداخته شده است.

نوع آسانسور، عاملی تاثیرگذار بر قیمت آسانسور صنعتی

اولین عامل تاثیرگذار بر قیمت آسانسور صنعتی، نوع آسانسور می باشد. شرکت آتیس بسته به نیاز و نوع ساختمان، بودجه کارفرما و … توانایی طراحی و ساخت انواع آسانسورها از جمله آسانسورهای هیدرولیکی صنعتی و آسانسورهای کششی صنعتی و … را دارد. نحوه طراحی هر یک از این ‌موراد با یکدیگر متفاوت بوده و دارای یک سری مزیت ‌ها و ویژگی ‌های منحصر به فرد می ‌باشند.

به طور مثال آسانسورهای هیدرولیکی مصرف برق پایینی داشته و برای ساختمان های کم ارتفاع مناسب تر است. قیمت آسانسورهای هیدرولیکی صنعتی از قیمت آسانسورهای کششی صنعتی تقریبا ۵ الی ۲۰ درصد ارزان تر می باشد. به طور کلی آسانسور کششی به دلیل نیازمند بودن به تجهیزات و قطعات بیشتر، که در مقایسه با انواع آسانسور های دیگر دارای قیمت بالاتری است.

البته جدا از این، هر یک از آسانسورهای هیدرولیکی کششی در انواع مختلفی از جمله:

  • بالابر صنعتی کابین دار و نیم کابین
  • بالابر صنعتی کفی
  • بالابر صنعتی متحرک

طراحی می ‌شوند. به طور مثال قیمت بالابر صنعتی کفی که بدون کابین است، پایین تر از دو نوع دیگر است. قیمت آسانسور صنعتی کابین دار نیز از دیگر انواع بالابرها بالاتر بوده اما دارای امنیت بیشتری می ‌باشد. در بین این سه نوع بالابر، آسانسورهای صنعتی متحرک در کارخانه ها‌ و کارگاه های صنعتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

قیمت آسانسور صنعتی و نوع برند آن

نوع و برند قطعات آسانسور صنعتی

عاملی که بسیار بر روی قیمت آسانسور صنعتی تاثیر می گذارد؛ نوع و برند قطعات آن می باشد. لازم به ذکر است که موتور آسانسور، کابین و درب آن، تابلو فرمان آسانسور، ریل آسانسور، نمایشگر آسانسور، قطعات مکانیکی و … در انواع مختلفی توسط کمپانی های متعددی در ایران و خارج از کشور طراحی و تولید می شوند. بیشتر از همه موتور آسانسور تاثیر زیادی بر قیمت آسانسور صنعتی می گذارد. به طور مثال قیمت موتورهای گیربکس صنعتی ایرانی نسبت به موتورهای ساخت کشور های اروپایی مقرون به صرفه تر است.

برای ساخت آسانسورهای صنعتی از انواع موتورهای ایرانی همچون موتور آسانسور کوپل، وبر، بهران، الکو و .. به صورت تک سرعته، دو سرعته، گیربکس و گیرلس و یا از موتورهای خارجی همچون ساسی ایتالیایی، زیلابگ آلمانی، آکیش ترکیه‌ ای و … استفاده می ‌شود. که هر یک قیمت متفاوتی دارند.

ابعاد آسانسور ، عاملی تاثیر گذار بر قیمت آسانسور صنعتی

به طور معمول، هر چه ابعاد کابین کوچکتر باشد؛ قیمت آن پایین تر می باشد. اما بیشتر آسانسورهای صنعتی دارای ابعاد بزرگی هستند. البته باید بگوییم که ابعاد آسانسور صنعتی به طور سفارشی طبق نیاز کارفرما طراحی می شود. به طور مثال برای یک کارگاه دو طبقه نجاری نسبت به کارخانه جات بزرگ، به کابین کوچکتری نیاز دارد. که در این صورت قیمت آن کمتر و مقرون به صرفه تر می ‌شود.

تعداد ایستگاه های آسانسور

آسانسور در بین طبقات مختلف یک کارگاه بزرگ و یا کارخانه های چندین طبقه، بین هر طبقه باید توقف کند. از آنجایی که هر طبقه نیاز به پیاده سازی تجهیزات مورد نیاز دارد؛ بنابراین هر چه تعداد طبقه بیشتر باشد؛ قیمت آسانسور صنعتی بالاتر خواهد رفت. البته در صورتی که کارخانه مورد نیاز شما، یک طبقه است اما متراژ بالایی دارد؛ می توان از آسانسورهای صنعتی متحرک استفاده کرد.

قیمت آسانسور صنعتی

ظرفیت آسانسور مورد نظر شما چقدر است؟

مهمترین خصوصیت آسانسورهای صنعتی این است که توانایی حمل بارهای سنگین تا ارتفاعات بالا را داشته باشد. در حال حاضر با کمک مهندسین و متخصص باتجربه در حوزه ساخت آسانسور، توانسته ایم آسانسورهایی صنعتی که قادر به حمل بار در ظرفیت های ۱، ۱.۵ و ۲ تن هستند را تولید و به بازار عرضه کنیم. این دستگاه بسته به نیاز مشتری به نحوی طراحی می شوند که تا حداکثر ارتفاع ۲۰۰ متری بارهای سنگین را حمل کنند. لازم است بدانید که هر چه ظرفیت آسانسور صنعتی و ارتفاع آن بالاتر باشد؛ قطع به یقین به گیربکس و موتورهای قدرتمند، سیم بکسل های طویل تر و … نیاز دارد که در این حالت قیمت آن‌ ها نسبت به آسانسورهایی با ظرفیت کمتر، بالاتر است.

سفارشی سازی آسانسورهای صنعتی

شرکت آتیس به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان آسانسور در ایران، بسته به نوع کارخانه و نیاز کارفرما، سیستم ‌های بالابر صنعتی را به الکتروموتور ضد انفجار، جک های هیدرولیک، کابین‌ های عایق و ضد زنگ، نصب تابلو برق های ضد انفجار صنعتی به صورت (External . Internal)، سنسورهای اعلام حریق، هواکش کابین و … مجهز می ‌کند. پیاده سازی هر یک از تجهیزات بر روی قیمت آسانسور صنعتی تاثیر می‌ گذارد.

خرید آسانسور صنعتی از شرکت آتیس

در حال حاضر آسانسورهای صنعتی و کارگاهی یکی از پرفروش‌ ترین محصولات شرکت آتیس بوده و این شرکت تاکنون توانسته نیاز کارخانجات بسیاری در ایران را برطرف نماید. قیمت آسانسور صنعتی برای هر پروژه به صورت مجزا محاسبه می‌ گردد. در حال حاضر اگر قصد راه اندازی آسانسور صنعتی را دارید؛ شرکت آتیس می ‌تواند یک راه حل قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای شما ارائه دهد.

 

قیمت آسانسور چگونه مشخص می شود؟

با توجه به پیشرفت شهر نشینی و گسترش شهرها دیگر خبری از خانه های ویلایی نیست و بیشتر خانه ها به صورت آپارتمان در آمده اند و هر آپارتمان برای راحتی در رفت و آمد بین طبقات نیاز به آسانسور دارد. در گذشته خانه های ویلایی و حیاط دار وجود داشته اند ولی امروزه با توجه به زیاد شدن تقاضا برای مسکن خانه ها کوچک شده اند و آپارتمان ها پدید آمده اند. از ملزومات آپارتمان آسانسور است. آپارتمان ها افراد زیادی را درون خود جای می دهند. در هنگام نصب و استفاده از آسانسور باید نکات را رعایت کرد تا هم عمر آسانسور طولانی تر شود و هم برای افراد مشکلی به وجود نیاید. برخی از آسانسورها برای حمل بار هستند و برخی دیگر برای حمل افراد هستند و باید توجه داشت که بیشتر از ظرفیت آسانسور از آن استفاده نکرد. قیمت آسانسور با توجه به کاری که انجام می دهد متفاوت است.

قیمت آسانسور

یکی از دلایلی که باعث شد برج ها به وجود بیایند همین آسانسورها بودند. ممکن است بعضی اوقات آسانسورها دچار مشکل شوند که شما می توانید  با تماس با تعمیرکاران آسانسور این مشکل را رفع نمایید. وقتی از آسانسور استفاده می کنید هم رفت آمد از پله ها راحت می شود و هم سر و صدا در بین طبقات کمتر می شود . البته استفاده از آسانسور در هر ساختمانی قانوان خود را دارد و بهتر است همه ساکنان از این قوانین پیروی نمایند.

این دستگاه در نوع ها و شکل های مختلفی در بازار وجود دارند و شما باید با توجه به تعداد طبقات ساختمان و کاری که می خواهید برای شما انجام دهد آسانسور مناسب را انتخاب نمایید. قیمت آسانسور برای سازندگان آن و استفاده کنندگان بسیار مهم است . در هنگام محاسبه قیمت آسانسور آیتم های زیادی را در نظر میگیرند که ما در این مقاله این آیتم ها را به شما معرفی می نماییم.

قیمت آسانسور و نحوه مشخص شدن آن

هر فردی در هنگام خرید آسانسور به قیمت نگاه می کند و بسیار برای آن قیمت مهم است. البته بیشتر افرادی که برای خرید می ورند اطلاعی از قیمت و نحوه محاسبه آن ندارند. امروزه برای ساختمان هایی که بالای سه طبقه هستند مجوز نصب آسانسور داده می شود. قیمت آسانسور بر بهای ساختمان تاثیر زیادی دارد.

مشاوره رایگان 02173048

 

نحوه محاسبه قیمت چگونه است؟

ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا هم برای ساختمان خود بهترین آسانسور را بخرید و هم بهایی که برای آن پرداخت میکنید مناسب باشد. اگر به دنبال آپارتمان باشید می بینید که آپارتمان هایی که آسانسور دارند قیمت بالاتری دارد و افراد زیادی خواهان آپارتمان هایی هستند که مجهز به آسانسور می باشند. البته شما می توانید قیمت آسانسور را از صفحه فروش آسانسور مشاهده نمایید. مهمترین عواملی که بر قیمت آسانسور تاثیر گذار است عبارتند از : نرخ ارز ، سرعت ، ارتفاع ، قدرت موتور ، ظرفیت و … پس در هنگام انتخاب باید به این نکات توجه نمایید. امروزه با توجه به تورم قیمت آسانسور ممکن است ساعت به ساعت و یا روزانه تغییر کند. هر کدام از این عوامل ممکن است باعث کم و زیاد شدن قیمت گردد.

قیمت آسانسور در تهران

نمایندگی ها و مراکز فروش معتبر زیادی در بازار وجود دارد که اقدام به فروش و نصب و تعمیر آسانسور می کنند. بهتر است در هنگام خرید از مراکز معتبر خرید خود را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. با توجه به انواع مختلفی که از آسانسور در بازار وجود دارد قیمت های متفاوتی هم برای این آسانسورها در نظر گرفته می شود. آسانسورهای کششی ، هیدرولیک ، مغناطیسی و … از انواع آسانسورها هستند. هر کدام از آسانسورها نحوه نصب و راه اندازی مختلفی دارند و از هر کدام در جای مخصوص استفاده می شود.

چه نکاتی بر قیمت آسانسور تاثیر گذار است؟

هر فردی وقتی می خواهد آسانسور بخرد باید به مکانی که می خواهد برای آنجا خرید کند دقت کند و متناسب با آن آسانسور انتخاب نماید. با توجه به نوع پروژه ، نوع ساختمان آسانسور را انتخاب می کنند. بیشترین استفاده را آسانسورهای کششی دارند. این نوع قیمت کمتری نسبت به سایر انواع آسانسور دارد و به صرفه تر است. آسانسور های هیدرولیک هنوز در میان مردم و سازندگان جایگاه خود را پیدا نکرده است و زیاد از این آسانسور استفاده نمی شود. البته در بعضی از ساختمان ها هم از این آسانسور استفاده می شود ولی همگانی و فراگیر نشده است.

قیمت آسانسور و نکات آن

یکی از عواملی که باعث شده از آسانسور هیدرولیک زیاد استفاده نشود این است که قطعات این آسانسور از خارج وارد می شود و بسیار گران قیمت هستند. اگر به دنبال آسانسورهایی هستید که از نظر امنیت بالا هستند باید به دنبال آسانسور مغناطیسی بروید . البته این نوع از آسانسور قیمت بالاتری هم خواهد داشت. کیفیت قطعات هم از عواملی است که باید مد نظر گرفته شود و بهتر است از آسانسورهایی استفاده کنید که قطعات با کیفیت در آن به کار رفته باشد و هر چقدر کیفیت قطعات بالاتر باشد عمر وسیله شما بیشتر می شود.

علاوه بر استفاده از قطعات مفید بهتر است نصب درست هم انجام شود چون فقط قطعات در کیفیت آسانسور تاثیر گذار تاثیر گذار نیست و باید درست و اصولی نصب گردد و همچنین در هنگام استفاده از آن نکات مهم را رعایت کرد. البته این نکته که قطعات وارداتی با کیفیت تر از قطعات داخلی هستند را هم باید در نظر گرفت .هر چقدر قطعات با کیفیت باشند عمر وسیله بیشتر و قیمت آن بالاتر می رود.

قیمت آسانسور و استعلام آن

استفاده از موتورهای وارداتی باعث می شود قیمت آسانسور بالاتر برود. یکی دیگر از عوامل مهم در هنگام خرید آسانسور ارتفاع و ظرفیت آسانسور است. هر چقدر ارتفاع بالاتر باشد از آسانسورهای با کیفیت تری باید استفاده کرد. هر چقدر بخواهید ظرفیت آسانسور را بالاتر ببرید باید از قطعات بیشتری برای آن استفاده کنید در نتیجه قیمت هم بالاتر می رود. آسانسورهایی که مسافر می برند ظرفیت های محدودی دارد و باید با توجه به ظرفیت آنها از آسانسورها استفاده کرد . آسانسورهای بار بر قدرت تحمل بار تا 2 تن را دارند . برای هر مکانی باید از آسانسور مخصوص استفاده کرد.