انتخاب برگه

پله هایی که برای محیط های عمومی به کار برده می شود تحمل وزن بیشتری دارد و تقویت شده است. پله برقی دارای اجزا و قطعاتی است که پس از مدتی عمر مفید آن تمام شده و مستهلک می شود.بنابراین سرویس پله برقی و نگهداری از آن امری مهم است تا حدالامکان با پله های خراب مواجه نشویم.

از نظر کاربرد پله برقی به سه نوع تقسیم می شود؛ اول محیط های بیرون ساختمان و در محیط آزاد، دوم در محیط های داخل ساختمان و بسته و سوم محیط های نیمه بسته مثل پل های عابر پیاده.

پله برقی مراحل سرویس و نگهداری پله برقی

وجود یک برنامه منظم برای نگهداری پله برقی و سرویس آن توسط سرویس کار پله برقی باعث می شود تا آسیب و خطرات ناشی از آن به حداقل برسد.

اولین مرحله برای سرویس، نظافت ظاهری پله برقی است که باعث اطمینان افراد به سالم بودن آن می شود.

به دلیل اصطحکاک در دستگیره ای که به صورت عمودی در دو طرف پله وجود دارد گره های سیاه رنگی روی دیواره ها به وجود می آید که باعث سیاه شدن دست افراد می شود، بنابراین تمیزی پله بسیار مهم است.

 

پله برقی

در مورد مرحله بعدی انجام سرویس و نگهداری، قسمت های الکتریکی پله مورد بررسی قرار می گیرد.

ایمنی برخی بخش ها مانند، سنسور، میکروسوئیچ و حسگر اهمیت بالایی دارد که باید توسط افراد متخصص انجام گیرد. برای مثال اگر ترمز الکتریکی پله برقی خراب شود، حرکت پله ها مختل می شود.

علاوه بر قسمت های الکتریکی، قسمت های مکانیکی پله نیز اهمیت زیادی دارند.

اجزای تشکیل دهنده قسمت مکانیکی مثل بلبرینگ ها، زنجیرها، استپ ها و… نیاز به سرویس دارند و این سرویس به وسیله دستگاه پمپ روغن و روغن کاری تمام اجزای مکانیکی انجام می پذیرد.         

در رابطه با نصب پله برقی باید گفت که نسبت به شرایط محیطی، قسمت های مختلف را به محل نصب ارسال می کنند و توسط نیروهای متخصص این تکه ها نصب می شوند.

 

برای دریافت استعلام قیمت شماره خود را وارد کنید