انتخاب برگه

موتور آسانسور و انواع آن

موتور آسانسور و انواع آن

موتور آسانسور به صورت کلی به دو قسمت یا بخش کلی تقسیم میشود این دو بخش کلی عبارتند از موتور گیربکس و موتور گیرلس یا همان موتور بدون گیربکس که در زیر به شرح و تفضیل این دو مورد میپردازیم

1- موتور آسانسور گیربکس:

موتور آسانسور گیربکس خود از چهار بخش اصلی تشکیل میشود که عبارتند از:

 • موتور الکتريکی
 • گيربکس
 • فلکه گيربکس
 • ترمز الکتريکی

انواع موتور آسانسور

به شکل کلی وظیفه گیربکس تبدیل کردن سرعت بالا به وسیله موتور به شافت وارد شده و به سرعت پایین که از شافت خروجی به فلکه گیربکس منتقل میشود است. به گونه ای که یک گیربکس مناسب میتواند کابین را به وسیله سیم بکسل ها با سرعت مشخصی به حرکت درآورد.

2- موتور آسانسور گیرلس :

این نوع موتور خود به دو دسته تقسیم بندی میشود که شامل MRL و MR می باشد:

 • MRL یا به شکل کلی تر Machine Room Less فاقد گیربکس می باشد و جایگزین بسیار مناسبی برای موتورهای گیربکس دار می باشند این سیستم مزایای زیادی دارد که میتوانید در مزایای موتور MRL آن ها را مطالعه کنید.
 • از دیگر مزایای موتور گیرلس میتوان به صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کیفیت بالای آسانسور در شروع و حرکت آسانسور و حرکت نرم آن اشاره کرد. موتور این سیستم یعنی موتور آسانسور گیرلس خنک تر عمل میکند و در نتیجه عمر موتور بیشتر خواهد شد و همچنین ابعاد و وزن آسانسور کمتر است. 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با موتور آسانسور گیرلس به صفحه موتور گیرلس مراجعه کرده و اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

انواع موتور آسانسور

تفاوت موتور اسانسور گیرلس و گیربکس

 1. موتور اسانسور گیرلس به دلیل نداشتن گیربکس دارای حجم و ابعاد کوچک تری نسبت به موتور اسانسور گیربکس دار میباشد.
 2. میتوان گفت موتور گیرلس بازدهی 90 درصد و موتور گیربکس بازدهی 50 درصد دارد.
 3. به دلیل وجود گیربکس موتور اسانسور گیربکس برخلاف گیرلس نیاز به روغن کاری دارد.
 4. به دلیل نوع و شکل ساخت موتور گیرلس این موتور داغ نمی کند و به توقف برای خنک شدن نیاز ندارد اما موتور گیربکس به خنک شدن نیاز دارد .
 5. موتور اسانسور گیرلس دارای دور موتور حدود 150 دور بر دقیقه و موتور گیربکس دارای دور موتور 1500 دور بر دقیقه می باشد و همین امر باعث میشود که صدای تولید شده و همچنین مقدار برق مصرفی توسط موتور گیربکس بسیار بیشتر باشد.

موتور آسانسور و انواع آن

قیمت موتور آسانسور

موتور آسانسور و قیمت آن

قیمت موتور آسانسور به عوامل مختلفی مانند نوع موتور ، برند موتور، ایرانی و خارجی بودن آن ، قیمت ارز ، ظرفیت و توان موتور، سرعت موتور و دیگر موارد بستگی دارد.

برای انتخاب موتور آسانسور با قیمت مناسب اول باید ظرفیت مورد استفاده خود را تعیین کنید و در گام بعد مشخص کنید که از موتور ایرانی میخواهید استفاده کنید یا از موتور خارجی و همچنین نوع برند آن مثلا قیمت موتور ساسی با موتور ویتور متفاوت میباشد و بهتر است متناسب با پروژه خود خریدتان را انجام دهید.

موتورهای خارجی رابطه مستقیمی با قیمت ارز در بازار دارد چرا که این موتورها وارداتی بوده و هرچه قیمت ارز بالاتر باشد و بالاتر برود قیمت این موتورها هم افزایش می یابد و بلعکس هرچه پایین تر باشد و پایین تر برود این قیمت نیز کاهش می یابد.

توان و همچنین ظرفیت و سرعت موتور نیز در قیمت موتور آسانسور تاثییر گذار میباشد به همین دلیل باید قبل از اقدام به خرید باید اطلاعات کامل و دقیق داشته باشید و از قبل مشخص کنید که چه توان و ظرفیت و سرعتی مورد نیاز پروژه شما میباشد. سرعت موتور آسانسور با توجه به نوع پروژه تعیین میشود مثلا سرعت آسانسور بیمارستانی طبیعتا از یه برج کمتر میباشد پس نیازی نیست که از آسانسور پر سرعت برای بخش برانکارد بر بیمارستان استفاده کنیم.

برای دریافت آخرین قیمت موجود در بازار میتوانید با ما در تماس باشید.

خرید موتور

برای خرید موتور آسانسور باید اطلاعات کاملی را داشته باشید و این اطلاعات با مشاوره درست به دست خواهد آمد. برای مشاوره درست و رایگان میتوانید با شماره 02173048 تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را به دست بیاورید.

خرید موتور آسانسور باید متناسب با پروژه شما انجام شود و این نکته بسیار مهم است چرا که از هدر رفت پول شما جلوگیری میکند به عنوان مثال با افزایش ظرفیت ، قیمت موتور نیز افزایش میابد.