سرویس آسانسور صنعتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. البته این اهمیت مختص آسانسورهای صنعتی نیست و هر آسانسوری با توجه به کارکرد و نقشی که دارد، باید بعد از گذشت مدتی تحت فرآیند سرویس و تعمیرات قرار بگیرد. چون تنها در این صورت می توان از عملکرد آسانسور مطمئن شد. اگرچه سرویس کردن برای سایر تجهیزات و قطعات صنعتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است اما این مسئله در مورد تجهیزاتی همچون بالابر ها و به خصوص آسانسورها از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار است. علت این موضوع نیز کاملاً مشخص است.

ضرورت سرویس آسانسور صنعتی و سایر آسانسورها

آسانسورها به شکل روزمره در تمام ساعات شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرند. هرگونه اختلال و بی نظمی در کارکرد این تجهیزات می‌تواند کاربران را به زحمت بسیاری بیندازد. اول اینکه افراد و کارکنان ساختمان صنعتی مجبور هستند در هنگام خرابی یا بروز نقص در عملکرد آسانسور از پله رفت و آمد کنند. این مسئله در مورد کسانی که در حال حمل و جابجایی قطعات سنگین هستند یا برای خرید روزمره از منزل خارج شده‌اند، به مراتب کار سخت و دشواری است. همچنین افراد سالمند و کودکان خردسال برای رفت و آمد به طبقات بالاتر نیاز به آسانسور دارند. در مواردی نیز افرادی که ناتوانی جسمانی دارند، برای رفت و آمد روزانه خود از آسانسور استفاده می‌کنند.

خدمات سرویس آسانسور صنعتی

از این رو بروز نقص فنی یا امنیتی در کارکرد آسانسور می تواند سایر افراد را در دردسر زیادی بیندازد. این در حالی است که اگر سرویس آسانسور صنعتی یا معمولی به شکل منظم و دوره ای انجام شود، از چنین پیامدهای ناراحت‌ کننده ‌ای جلوگیری می ‌شود. اگرچه در برخی از موارد بروز نقص فنی در آسانسور تنها باعث از کار افتادن آسانسور می‌ شود اما در برخی از موارد نیز این نقص مشکلات و محدودیت های بیشتری را به وجود می‌آورد. حتماً شما نیز حوادث تلخ و نگران کننده ای را در مورد عملکرد آسانسورها شنیده اید.

ضرورت سرویس آسانسور صنعتی

آسانسورهایی که به دلیل نقص فنی باعث آسیب‌های جسمانی به افراد مختلف شده‌ اند. به همین خاطر امنیت برای آسانسورها از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. آسانسورها باید به گونه‌ای طراحی و ساماندهی شوند که بتوانند امنیت افرادی که از آن ها استفاده می‌کنند را تامین می کنند.

این مقاله را هم بخوانید : آسانسور ضد انفجار به همراه ip های آن

پیامدهای منفی عدم توجه به سرویس آسانسور صنعتی

سرویس آسانسور صنعتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. آسانسور صنعتی با حجم قابل توجهی از بار مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین هر گونه سهل‌ انگاری، غفلت و عدم توجه به کارکرد نا به سامان آسانسور منتهی شده و باعث خسارات مالی و جانی از طرف افراد مختلف می شود. برخی از مواقع خسارات به وجود آمده غیر قابل جبران خواهد بود.

این مطلب را هم مطالعه کنید: آسانسور صنعتی هیدرولیک چه ویژگی هایی دارد؟

سرویس آسانسور صنعتی باید به عنوان یک برنامه دوره ای مورد توجه قرار بگیرد. در حین سرویس آسانسور صنعتی متوجه بروز مشکل در عملکرد آسانسور می شوید. همچنین وضعیت قطعات از نظر خوردگی، شکستگی، کهنگی، نیاز به تعمیر و غیره مورد بررسی قرار می گیرد. اگر قطعات عملکرد و کیفیت خود را از دست داده باشند، پیش از شکستگی و در رفتگی باید تحت تعمیر قرار بگیرند یا به طور کلی تعویض شوند. این مسئله توسط افراد متخصص که در زمینه تعمیر آسانسور خدمات خود را ارائه می‌کنند، مشخص می شود.

سرویس آسانسور در شرکت آتیس

برای اینکه بتوانید سرویس آسانسور صنعتی را به شکل تخصصی و با کیفیت انجام دهید، باید از نیروی کار حرفه ای و با تجربه کمک بگیرید. شرکت آسانسور آتیس یکی از شرکت‌های معتبر است که در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور خدمات قابل توجهی دارد. به گونه ای که شما می توانید در این مجموعه از انواع مختلفی از خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری بهره مند شوید. این خدمات به شکل ۲۴ ساعته به مشتریان عرضه می‌شوند و در تمامی ایام هفته نیز قابل دریافت هستند. مسئله مهم دیگر در مورد خدمات شرکت آتیس این است که این شرکت آسانسور خدمات خود را به شکل تضمینی به مشتریان ارائه می کند.

شرکت آسانسور

آسانسور نمونه ای از تجهیزات است که با قطعات الکترونیکی و مکانیکی بسیاری همراه است. نبود یا نقص در هر کدام از قطعات الکترونیکی و مکانیکی می تواند جان افراد را به خطر بیندازد. ضمن اینکه کارایی و عملکرد آسانسور را نیز به شدت تحت تاثیر قرار دهد. برای اینکه بتوانیم به کارآیی و عملکرد بهینه و مطلوب از آسانسور برسیم، نیاز به یک تیم حرفه‌ای و متخصص داریم.

سرویس آسانسور صنعتی

 

 

زمان مناسب برای سرویس کردن آسانسور

ما به شما سرویس آسانسور صنعتی به شکل یک ماهه را پیشنهاد می‌کنیم. در حالت کلی اگر آسانسور هر یک ماه مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرد و از نظر وضعیت اجزا چک شود، می‌تواند عملکرد مناسبی در محیط های مختلف داشته باشد. ضمن اینکه در چنین شرایطی از ورود خطرات احتمالی نیز جلوگیری می شود. در چنین شرایطی کیفیت سرویس دهی نیز مانند سایر موارد از اهمیت بالایی برخوردار است. مسلماً این سرویس کردن زمانی می تواند با کیفیت بالا انجام شود که توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود.

برای تعمیر آسان سرویس آسانسور صنعتی باید چند نکته مهم را مدنظر قرار دهید. اول اینکه این سرویس را به شکل دوره‌ای با ریتم منظم و با فواصل مشخص انجام دهید. در این صورت از بروز هرگونه تغییر در عملکرد یا قطعات الکترونیکی و مکانیکی آسانسور به موقع مطلع خواهید شد. از طرفی از استهلاک قطعات آسانسور جلوگیری می کنید. این مسئله در مورد قطعات سنگین و پر هزینه آسانسور اهمیت به مراتب بیشتری دارد. برخی از این قطعات با هزینه بسیاری خریداری می شوند. ضمن اینکه کیفیت و اورجینال بودن آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین زمانی که برای طراحی یک آسانسور مورد استفاده قرار می گیرند، باید به شکل مرتب تعمیر، سرویس و نگهداری شوند و از استهلاک آن ها نیز جلوگیری شود.

تمام این موارد برای صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه و مطلوب از آسانسورها مدنظر قرار می گیرد.

 

این مطلب را هم ببینید: بازرسی آسانسور صنعتی

 

توقف اضطراری

توقف اضطراری به دلیل خرابی آسانسور یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که آسانسورهای سرویس نشده با آن مواجه می شوند. برای جلوگیری از این مشکلات می‌توان سرویس و نگهداری آسانسور را همواره مورد توجه قرار داد. زمانی که اقدام به سرویس آسانسور صنعتی می‌کنید، امکان تعویض و بازسازی قطعات مختلف برای شما فراهم می شود. چون در جریان این بررسی و چک کردن متوجه قطعات آسیب دیده یا قطعاتی با عملکرد ضعیف خواهید شد. مطلب مهم دیگر اینکه زمانی که از سرویس آسانسور صنعتی بهره مند می شوید، متوجه خرابی های آسانسور نیز خواهید شد.