آسانسور پر سرعت

آسانسور پرسرعت

آسانسور پرسرعت در سالهای قبل آسانسورهایی که در کشور ما نصب و راه‌اندازی میگردید که دارای سرعت بالاتر از 1.6 متر بر ثانیه بود حتماً باید توسط شرکت‌های خارجی طراحی و اجرا می گردید ولی در حال حاضر این امکان وجود دارد که با تکیه بر تجربه و دانش داخلی این شرکت پکیج‌   ckd   با مرغوب ترین برند های روز دنیا توسط تیم متخصص و با تجربه ی آسانسور آتیس طراحی ، تولید ، نصب و راه اندازی گردد گروه فنی آسانسور آتیس با تیکه بر توانمندی‌های مهندسین برتر کشور و دانش روزافزون و تکیه بر خداوند متعال توانسته است نمونه‌های موفق اجراشده آسانسور با سرعت های 1.6 بر ثانیه ،  2 متربر ثانیه ، 2.5متر بر ثانیه و 3 متر بر ثانیه را در رزومه ی کاری خود قرار دهد برای داشتن آسانسور پر سرعت ، کیفیت مطلوب و حرکتی نا محسوس عوامل مختلفی از قبیل طراحی ، نقشه و محاسبات آسانسور و بکارگیری قطعات مرغوبی نظیر : موتور گیرلس آسانسور ، تابلو فرمان آسانسور،ریل  آسانسور،کفشک آسانسور، پاراشوت آسانسور، گاورنر آسانسور، سیم بکسل آسانسور، تراول کابل آسانسور و متعلقات جانبی آسانسور از با کیفیت ترین و مرغوب ترین برند های روز دنیا و نحوه ی اجرا، تجهیزات اجرایی و اکیپ اجرایی نقش بسزایی در رسیدن به این نوع آسانسور دارد آسانسور پر سرعت .

اسانسور پرسرعت

تاثیر برخی قطعات

کفشک های راهنمای آسانسور و ریل ها  به سادگی می توانند موضوع هدایت نمودن کابین آسانسور شما را در بهترین حالت فراهم کنند.

موضوع دیگر که از درجه اهمیت بالایی برای رسیدن به سرعت بالا اهمیت دارد موتور و تابلو فرمان با کیفیت می باشد که موضوع هدایت آسانسور را تابلو فرمان مدیریت میکند.

مدیریت تنظیم میزان شتاب وسرعت در آسانسور پرسرعت توسط تابلو فرمان تاثیر مستقیم بر عملکرد حرکت کابین بین یک طبقه و دو طبقه و یا طبقات خاص را مشخص می کند.

موضوع افزایش سرعت در آسانسور پرسرعت مساله ای است که حتما باید به صورت تدریجی باشد تا از شوک وارد نمودن به افراد داخل کابین جلوگیری بعمل بیاید.

موضوع Acceleration و Deccleration که به ترتیب به شتاب افزاینده و شتاب کاهنده معروف هستند باید تناسب خود را باتوجه به تعداد طبقات که آسانسور طی میکند تنظیم و حفظ کند.

porsoorat

آسانسور پرسرعت

و این توازن توسط تابلو فرمان به دست می‌آید و لازم به ذکر است که، با استفاده کردن از پالس‌های Encoder  و قطعات مرغوب و تیم اجرایی مجرب شما به سادگی می توانید می‌توانید به‌سادگی از مرزهای سرعت ، ایمنی ، دقت در توقف ، و نا محسوس بودن حرکت کابین آسانسور عبور نمایید.

 
آسانسور پرسرعت

برای استفاده و ارائه نسل جدید آسانسورها همیشه سازندگان آسانسور از قبیل میتسوبیشی، هیتاچی و توشیبا آماده به استفاده موتورهای جدید و سیستم فشارقوی باتکنولوژی بالا بوده اند.

در دهه گذشته برج های توشیبا برج تایپه 101 عنوان سریع ترین آسانسور جهان راگرفت. رقیب ژاپنی آسانسورساز میتسوبیشی با اسانسور 121 طبقه چین برج شانگهای باسرعت 18 متر در ثانیه این عنوان را خدشه دار کرد. یک سال بعد هیتاچی باسرعت 20 متر بر ثانیه در مرکز مالی گوانگژو این عنوان را شکست

اسانسور پرسرعت

آسانسور سازان حال حاضر در حال توسعه آسانسورهای بدون وزن هستند که فضای ارزشمندی را در ساختمان ذخیره می کند. همچنین آنها سعی دارند آسانسورهایی پیشرفته تر با سرعت بالای 20 متر بر ثانیه طراحی کنند.

نسل جدید آسانسورهای مدرن توسط شرکت آلمانی طراحی و اجرا میشود. آسانسورهایی که علاوه بر حرکت عمودی حرکت افقی هم داشته باشد. اولین آسانسور فاقد سیم بکسل در شهر برلین نصب گردید. در این مدل آسانسور به جای یک کابین پایین و بالا رونده در هر چاه از سیستم چندگانه استفاده میشود که بسیار شبیه به مترو است.

در این حالت چندین کابین مختلف میتوانند در چندین چاه آسانسور متصل شود.بر اساس محاسبات این سیستم در مقایسه با سیستم های سنتی %60 صرفه اقتصادی خواهد داشت و همچنین حابجایی مسافران را تا %50 افزایش می دهد.

اسانسور پر سرعت
اسانسور پرسرعت
اسانسور پرسرعت

نسل جدید آسانسور اسمان خراش

محققان فنلاندی امکان صعود آسانسور تا ارتفاع یک کیلومتر را فراهم کرده اند.  آسانسورهای موجود با کابل فولادی نمی تواند تا ارتفاع بیش از 500 متر بالا روند و با افزایش ارتفاع کابل ها نیز افزایش می یابد.

استفاده از این ماده در آسانسورهای کوچک صرفه جویی قابل ملاحظه ی انرژی را دارد.در یک برج 500 متری تا 15 درصد و رد یک آسمان خراش 800 متری تا 45 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

اسانسور پرسرعت