به راهنمای جامع ما درباره آسانسور هتل خوش آمدید. در این مقاله به اهمیت آسانسور در صنعت هتل داری، تأثیر آنها بر تجربه میهمانان و راهکارهای بهینه‌سازی سیستم‌های آسانسور برای تضمین عملکرد بی‌دردسر و رضایت میهمانان خواهیم پرداخت.

اسانسور هتل استفاده از اسانسور و بالابر در هتل ها کاربردهای زیادی دارد که میتوان به کارگذاشتن اسانسور برای حمل غدا از اشپزخانه به طبقات دیگر،حمل وسایل،جابجایی مسافران…اشاره کرد.درنقشه ساختمان هتل باید به تعداد اسانسور و اندازه انها توجه کرد که برای حمل و جابجایی اختلال ایجاد نشود.

 

آسانسور هتل

مشخصات آسانسور هتل

موتور اسانسور از نوع گیربکس حلزونی باشد

کابین اسانسور با موتور گیربکس 8 نفره برای اسانسور 6 نفره استفاده شود

25% ظرفیت بالاتر از استاندارد پیش بینی میشود

دارای موتور دو سرعته و مجهز به فن باشد

سیستم ایمنی کنترل سرعت و حفاظت موتور داشته باشد

در ایمن از نوع اتومات تلسکوپی پیشنهاد میشود

در ورودی کابین اسانسور از مدل کشویی باشد

اسانسور مجهز به پاراشوت باشد

وزنه اسانسور از مدل چدنی باشد

دارای استاپ و استوپ نرم بدون منحنی باشد

مجهز به زنگ خطر

دارای کلید STOP  باشد  

قفل ایمنی مکانیک درب ها

بهره گیری از ضربه گیر مناسب

قیمت آسانسور هتل

قیمت آسانسور هتل

قیمت آسانسور به عوامل مختلفی بستگی دارد مثلا به تعداد توقف به سرعت مناسب برای سازه و عوامل مختلف دیگر مثل این که آیا میخواهید از آسانسور پکیج استفاده کنید یا خیر؟ از چه برندی میخواهید برای آسانسور هتل خود استفاده کنید.

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت این نوع آسانسور ها تاثییرگذار است این است که از چه نوع درب و چه نوع کابینی میخواهید استفاده کنید با توجه به شرایط پروژه و نوع معماری حاکم بر پروژه ممکن است قیمت کابین و دربی که میخواهید از آن استفاده کنید بالا باشد و در نهایت قیمت نهایی را افزایش دهد.

آسانسور هتل

برای دریافت آخرین قیمت آسانسور میتوانید با شماره 02173048 تماس بگیرید و به شکل کامل بهترین مشاوره را دریافت کرده و خرید بهتری را داشته باشید.

برای دریافت آخرین طرح ها و همچنین طراحی متناظر با پروژه خود نیز میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و طرحایی متناسب با پروژه خود دریافت کنید.

ابعاد آسانسور هتل

ابعاد آسانسورهای هتل بستگی به اندازه و ظرفیت هتل دارد. اما به طور کلی، یک آسانسور استاندارد برای هتل دارای عرض داخلی حدود 1.3 تا 1.6 متر به بالا و عمق داخلی حدود 1.4 تا 2 متر به بالا است. ارتفاع آسانسورها نیز بستگی به تعداد طبقات هتل و حجم تردد مسافران دارد و معمولاً بین 2 تا 4 متر است. این ابعاد می‌تواند در هتل‌های بزرگتر و با تردد بیشتر تغییر کند.

برای ابعاد آسانسورهای هتل باید در نظر داشت که بستگی به چند عامل دارد. اولین عامل، ظرفیت آسانسور است. ظرفیت آسانسور به تعداد افرادی که می‌تواند در یک دفعه حمل کند، مرتبط است. ظرفیت آسانسورها می‌تواند متغیر باشد، اما در هتل‌ها معمولاً برای راحتی مسافران، آسانسورهایی با ظرفیت حداقل 4 تا 6 نفر یا بیشتر استفاده می‌شود.

دومین عامل مرتبط با ابعاد آسانسور، اندازه و ظرفیت هتل است. هتل‌های بزرگتر با تعداد طبقات بیشتر ممکن است نیاز به آسانسورهای بزرگتر و با ظرفیت بیشتری داشته باشند تا تردد مسافران را به خوبی تسهیل کنند. همچنین، نوع فعالیت هتل نیز می‌تواند تأثیری در ابعاد آسانسورها داشته باشد. برای مثال، هتل‌هایی که برای برگزاری همایش‌ها و رویدادهای بزرگ استفاده می‌شوند، ممکن است به آسانسورهای بزرگتر و با ظرفیت بیشتری نیاز داشته باشند تا تردد بزرگراه‌های بشری را بتوانند پشتیبانی کنند.

بهبود سیستم‌های آسانسور هتل

برای تضمین عملکرد بی‌دردسر آسانسورهای هتل و بهبود تجربه میهمانان، می‌توان از راهکارهای زیر استفاده کرد:

مدیریت ترافیک هوشمند

با استفاده از سیستم‌های آسانسور هوشمند، هتل‌ها می‌توانند ترافیک آسانسورها را بهبود داده و زمان انتظار را کاهش دهند. این سیستم‌ها الگوهای ترافیک را تحلیل کرده و عملکرد آسانسورها را تنظیم می‌کنند تا بهبود عملکرد را در ساعات اوج به حداکثربرسانند و رضایت میهمانان را افزایش دهند.

به‌روزرسانی سیستم‌های آسانسور

به‌روزرسانی سیستم‌های آسانسور در هتل‌ها به عملکرد و کارآیی آنها ارتقا می‌بخشد. با انجام به‌روزرسانی‌هایی مانند استفاده از سیستم‌های کنترل مقصد و رابط‌های بدون تماس، تجربه میهمانان را بهبود بخشید. این به‌روزرسانی‌ها علاوه بر افزایش راحتی میهمانان، به بهره‌وری انرژی نیز کمک می‌کنند و در کاهش هزینه‌های عملیاتی هتل نقش دارند.

آموزش و آگاهی کارکنان

آموزش کارکنان هتل درباره عملکرد آسانسورها و راهبردهای اضطراری بسیار مهم است. کارکنان باید در مورد عملکرد آسانسورها، روش‌های امداد و کمک به میهمانان آگاهی کافی داشته باشند. ارتباط موثر بین کارکنان نیز برای رسیدگی سریع به هرگونه مشکل یا خرابی در سیستم آسانسور بسیار اهمیت دارد.

سرویس آسانسور هتل

با توجه به استفاده زیاد از آسانسورهای هتل سرویس آسانسور موضوعی مهم است و وجود سرویس کارهای مقیم بسیار با اهمیت میباشد البته در صورت بزرگ بودن هتل و داشتن بیش از 8 آسانسور در هتل استفاده از دو سرویسکار مقیم بهتر و موثرتر میباشد این کار باعث افزایش رضایت کلی مهمانان از وضعیت آسانسورها میباشد که نکته بسیار مهمی نیز است. سرویسکارهای مقیم باید زیرنظر یک شرکت آسانسور معتبر باشد تا آن شرکت برکارهای سرویسکاران نظارت داشته باشد.

Call Now Buttonتماس سریع جهت مشاوره رایگان