پیش از آنکه به بررسی نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور بپردازیم، لازم است کمی در رابطه با آسانسور و تاریخچه و کاربرد آن اطلاعات کسب کنیم. آسانسور یا بالابر، با نام انگلیسی Elevator یا Lift نیز شناخته می‌شود. آسانسور دارای یک کابین با ساختاری از جنس چوب، MDF، استیل، شیشه یا ترکیبی از این متریال می‌باشد. همانطور که می‌دانید آسانسور به جهت جا به جایی بار یا مسافر از طبقه‌ای به طبقه دیگر در یک ساختمان یا آسمان خراش طراحی و تولید می‌شود.

این وسیله کاربردی، به عنوان یکی از مهم‌ترین اختراعات از سالیان دور در خدمت بشر بوده است. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ساختار آسانسور در مقایسه با گذشته به شدت مدرن و کاربردی شده است. شاید دانستن اینکه از حدود 236 سال پیش از میلاد مسیح، ذهن افراد متعددی در حال تفکر و بررسی ایده اولیه ساخت آسانسور بوده است برایتان جالب باشد. اما جالب‌تر از آن پیروز این میدان است. گفته می‌شود اولین آسانسور توسط لویی شانزدهم ساخته شده است. در گذشته از آسانسور بیشتر برای جا به جایی بار استفاده می‌کردند. نیروی محرکه این آسانسورهای اولیه، از بکارگیری حیوانات تامین می‌شد. به مرور زمان صنعت آسانسور سازی دستخوش تغییر و تحولات چشم‌گیری شد. بطوری که امروزه آسانسور به یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین تجهیزات ساختمانی در جوامع شهری تبدیل شده است.

 

آینه در کابین آسانسور

 

تصور کنید که برای رفتن به طبقات بالایی یک ساختمان یا آسمان خراش ناگزیر به تردد از راه‌پله باشید. حتی فکر نبودن آسانسور و رفت و آمد از راه‌پله فوق‌العاده دشوار و دور از ذهن است. در سال‌های اخیر، تولیدکنندگان مختلفی در زمینه طراحی و تولید آسانسور در حال فعالیت و رقابت با یکدیگر هستند. در نتیجه امروزه شاهد مجهزترین کابین‌های آسانسور در ایران و دیگر نقاط جهان هستیم. بعضی از آسانسورها، مجهز به تلفن، رادیو، کولر و… هستند. اما یکی از اساسی‌ترین تجهیزاتی که در هر کابین آسانسور نصب می‌شود، آینه است. به نظر شما چه دلایلی وجود دارد که طراحان آسانسور برای تجهیز کابین، از آینه استفاده کنند؟ اگر به کسب اطلاعاتی در رابطه با نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور علاقمند هستید، لطفا تا پایان مطالب با ما همراه باشید.

 

به نظر شما نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور چیست؟

لازم است بدانید که نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، متعدد و قابل توجه هستند. بطور مثال، یک دلیل علمی و حائز اهمیت در رابطه با نصب آینه در کابین آسانسور، به این علت است که اگر شما قصد سوار شدن آسانسور را داشته باشید اما کابین به دلیل وجود نقص فنی در طبقه‌ای دیگر توقف کرده باشد، شما از نزدیک شدن به درب آسانسور اجتناب کنید. چرا که اگر تصویر خود را در آینه مشاهده نکنید، این به گونه‌ای زنگ خطر است و نشانگر این است که کابین آسانسور بر خلاف تصور شما در طبقه‌ای دیگر است. پس خطر سقوط به چاه یا چاله آسانسور شما را تهدید می‌کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین دلایل و نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، اطمینان از وجود کابین در طبقه مورد نظر است. در نتیجه آینه مانند یک ناجی عمل می‌کند و به حفظ زندگی و سلامت شما کمک شایانی می‌کند.

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، توجه به اختلال یا بیماری Claustrophobia می‌باشد. فرد مبتلا به این اختلال، در هنگام قرار گرفتن در فضایی کوچک و باریک دچار ترس و اضطراب شدید و حتی خفگی خواهد شد. بنابراین از جمله علمی‌ترین نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، ایجاد احساس آرامش و حضور در فضایی وسیع و چند بعدی است. با این کار، فرد از حضور در فضای کوچک کابین آسانسور دچار این اختلال و اضطراب نخواهد شد.

نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور

 

حفظ آرامش با آگاهی از نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، در نظر داشتن دلایل روانی و ایجاد آرامش برای کاربر است. با ورود اولیه آسانسورها، اغلب افراد از سرعت پایین جا به جایی کابین بین طبقات شکایت داشتند و اظهار خستگی و کسالت می‌کردند. چرا که سرعت جا به جایی کابین را به دلیل حفظ امنیت افراد نمی‌توان بیش از حد تنظیم کرد. بنابراین از نصب آینه به عنوان راهکاری موثر برای پرت کردن حواس کاربر در حین جا به جایی کابین استفاده شد. به این ترتیب فرد در حین حرکت کابین آسانسور، به جای مشاهده دیوارهای اطراف و احساس ترس یا کسالت، تصویر خود را در آینه مشاهده می‌کند. در نتیجه به آراستگی وضع ظاهری خود پرداخته و سرگرم می‌شود.

این مقاله را هم مطالعه کنید: کابین آسانسور لاکچری

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، ایجاد امنیت برای کاربر است. بعضا شما در هنگام سوار شدن آسانسور، ناگزیر هستید تا در کنار افراد غریبه قرار بگیرید و لحظاتی چند این وضعیت را تحمل کنید. بنابراین طراحان کابین آسانسور برای ایجاد امنیت و برخورداری از دید چند وجهی کاربر در داخل کابین، آینه نصب می‌کنند. در این حالت شما به عنوان کاربر با استفاده از آینه تمامی حرکات افراد حاضر در کابین آسانسور را زیر نظر خواهید گرفت. در نتیجه امنیت و آرامش‌تان حفظ می‌شود.

نکات مهم آینه در کابین آسانسور

نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور و بروز خلاقیت

یکی دیگر از نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، بروز خلاقیت و سرگرم شدن کاربران در حین جا به جایی بین طبقات است. بطوری که فرد می‌تواند با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود چندین عکس سلفی به یادگار بگیرد. با این کار سرگرم شده و ترس ناشی از سوار شدن آسانسور را از خود دور می‌کند. یکی دیگر از جالب‌ترین نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور، استفاده از طراحی دکوراسیونی زیبا و چشم‌ نواز در کابین آسانسور است. نصب آینه‌های متعدد و استفاده از نورپردازی جذاب در کابین جلوه‌ای فاخر و فوق العاده لوکس را برای کاربر فراهم می‌کند. بنابراین شما از سوار شدن آسانسور لذت خاصی می‌برید و زیبایی، آرامش و راحتی را یکجا تجربه می‌کنید.

نصب آینه و نورپردازی مناسب در کنار استفاده از تجهیزات لوکس و مدرن در داخل کابین، می‌تواند موجب افزایش نما و چشم انداز لاکچری ساختمان مورد نظر شود. بنابراین لازم است طراحان و معماران در زمان طراحی یک مجتمع یا برج، از آسانسوری لوکس و مدرن با تکنولوژی پیشرفته استفاده کنند. با این کار آرامش و امنیت را برای مالکان ساختمان به ارمغان آورند.

 

خلاقیت در استفاده از آینه در کابین آسانسور

 

شرکت آسانسور و پله برقی آتیس

از توجه به نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور که بگذریم، بهتر است با شرکت آسانسور و پله برقی آتیس که با بیش از دو دهه تجربه در زمینه انواع آسانسور و پله برقی‌های لوکس و مدرن فعالیت می‌کند آشنا شوید. شرکت آتیس در زمینه فروش و واردات آسانسورهای پکیج با کمک و همراهی نیروهای متخصص و همگام شدن اهداف شرکت با پیشرفت‌ها و دانش فنی روز، در زمینه صنعت آسانسور عملکردی موفق داشته و گام های موثری برداشته است. آسانسور آتیس، تنها یک نام نیست! آسانسور آتیس کابین‌های سوپر لوکس، چوبی، تمام استیل و… را با بهترین ملزومات و دانش روز ارائه می‌کند. خدمات آسانسور آتیس تنها به ایران محدود نمی‌شود. بلکه در نقاط مختلف خاورمیانه مانند ترکیه، پاکستان، افغانستان، عراق، ترکمنستان، ارمنستان و آذربایجان نیز فعالیت می‌کند.

این مقاله را هم بخوانید: ویژگی های کابین استیل آسانسور

قیمت و خرید کابین آسانسور و ارائه پروژه توسط شرکت آتیس

تا به این قسمت از مطالب به بررسی نکات استفاده از آینه در کابین آسانسور پرداخته شد. سپس با شرکت آتیس و زمینه فعالیت‌هایش آشنا شدید. همانطور که می‌دانید قیمت هر محصولی وابسته به پارامترهای مختلفی است. قیمت نهایی آسانسور نیز به ابعاد، نوع باربری، ظرفیت کابین و متریال بکار رفته در آن بستگی دارد. شما خریداران محترم برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر یا استعلام قیمت و خرید آسانسور و کابین آسانسور، می‌توانید با کارشناسان خبره شرکت آسانسور و پله برقی آتیس در تماس باشید.